Чавунні камінні топки.

На сьогоднішній день, найпоширенішим вибором є топки, виготовлені із чавуну високої якості, котрі швидко і надовго акумулюють тепло, є чудовими провідниками тепла, не окислюються та витримують температуру нагріву до 600 градусів. Чавун є дуже хорошим матеріалом для виготовлення топок також завдяки своїй пластичності. Єдиним недоліком чавуну є зміна розмірів під впливом високої температури, проте дану властивість враховують  як виробники, так і монтажники при встановленні каміну.

Стінки якісної та витривалої чавунної топки повинні бути від 0,5 до 1 см і, в ідеалі, вона мала б бути вилита цільною конструкцією (монолітно). Проте досвід показує, що сучасні технології виготовлення традиційного складного корпусу чавунної топки не менш надійні та мають довгий термін експлуатації.Стальні камінні топки.

Існують також топки з подвійним корпусом: зовнішнім (виготовленим із пластичної, котельної сталі) і внутрішнім (з жаростійкого чавуну і керамічної або шамотної футерівки). Стальний корпус дозволяє зберегти герметичність та позбутись недоліку чавуну, футерівка дає можливість підняття ще вищої температури, відповідно покращує повноту згорання палива та має декоративний ефект.

Камінні топки можна також поділити в залежності від форми і розміщення дверцят.

Сучасні виробники камінних топок дуже урізноманітнюють їх зовнішній вигляд задля задоволення найвибагливіших задумів. Особливо це проявляється в формі та розміщенні фронтальних дверцят. В залежності від цього, ми можемо в різних ракурсах оглядати картинку вогню.

Дуже популярна сьогодні в країнах Європи топка – гільйотина. В даній топці, окрім традиційного способу відкривання дверцят в боки, є можливість, завдяки вмонтованому механізму, піднімати їх догори в спеціальний вузький отвір. Ця функція дає можливість безпечно користуватись каміном у відкритому форматі.