Основними складовими частинами камінної топки є:

Дверцята в камінній топці виготовляються зі склокераміки, яка витримує температуру нагрівання до 800 градусів і дозволяє насолоджуватись виглядом вогню всередині.  Такі дверцята забезпечують герметичність топки, а відповідно збільшення її потужності (ККД), дають можливість контролювати тягу і вогонь всередині топки.  

Для захисту стінок камінної топки від надмірного перегріву використовують, так звану, футерівку (покриття внутрішніх стінок топки вогнетривкими матеріалами). Окрім захисту, футерівка відіграє також важливу роль як додатковий накопичувач  тепла - вона акумулює тепло в період горіння і продовжує його віддавати в період, коли вогонь вже погас.

Даний елемент камінної топки призначений для акумуляції і виведення димових газів та інших викидів В готових камінних топках, димозбірник буває додатково оснащений системою подвійного згорання диму, саджі та чадного газу, що є продуктами згорання деревини. По-перше, це дає додатковий приріст тепловіддачі камінних топок в розмірі близько 10-20%, а по-друге, зменшує викиди в атмосферу, що позитивно впливає на екологію загалом.

Шибер – це, так звана,  заслінка на патрубку камінної топки, як дозволяє регулювати тягу всередині каміну (закривши шибер, можемо збільшити тривалість горіння і тепловіддачу і навпаки).