Багато хто звик вважати, що камін – це лише елемент декору нашої оселі, що додає певної естетики та затишку. Проте, сучасний камін, завдяки своїй «серцевині» - камінній топці – став одним з альтернативних варіантів опалення приміщення при збереженні своєї дизайнерської функції.

В чому ж основні переваги?

  1. Можливість опалення приміщення площею до 200 кв. м. Завдяки сучасним камінним топкам, коефіцієнт корисної дії (ККД) каміну збільшується від 20% (при традиційному каміні) до 70-80%. Через закриту конструкцію, з’являється можливість досягти такого температурного режиму, при якому відбувається максимально можливе спалювання деревини. При великій і тривалій віддачі тепла, ми можемо скеровувати його в потрібному нам напрямку (будь-які інші приміщення), таким чином досягати збільшення температури повітря в цих приміщеннях.
  2. Вища пожежна безпека у використанні. Відомо, що при спалюванні деревини, утворюються жаринки, вугіль, іскри, що при випадінні можуть спровокувати пожежу. Сучасні камінні топки оснащені спеціальними склокерамічними дверцятами, які витримують високі температури, а також захисними решітками, що дозволяють уникнути випадіння будь-яких продуктів згорання на зовні.
  3. Економія деревного палива. Герметичність камінної топки дозволяє при тій же кількості використаного палива, отримати в 4 рази більше тепла. А також дає можливість регулювати силу горіння протягом тривалого періоду, а відповідно витрати деревини загалом.
  4. Можливість встановлення у будь-якому зручному місці. Велика різноманітність форм та розмірів камінних топок дають можливість розмістити камін в будь-якому місці Вашої оселі (біля стіни, в кутку, в окремо збудованих конструкціях, по середині кімнати).
  5. Значно менша кількість продуктів згорання і викидів в атмосферу.
  6. Безпека Вашої сім’ї. По-перше, захист від відкритого вогню (особливо це стосується дітей). По-друге, камінна топка закритого типу забирає значно менше кисню з приміщення, яким Ви дихаєте, а деякі топки оснащені додатковим підводом повітря ззовні, а як наслідок, менше протягів та провітрювань.